Maltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Maltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Maltepe Tesisat – 0532 384 77 07Maltepe Tesisat – 0532 384 77 07Maltepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Maltepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Maltepe su kaçak tespiti, Maltepe tıkanıklık açma, Maltepe musluk tamiri ve Maltepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Maltepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Maltepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Maltepe sifon ya da Maltepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Maltepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Maltepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Maltepe Su Kaçak Tespiti
 • Maltepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Maltepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Maltepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Maltepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Maltepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Maltepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Maltepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Maltepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Maltepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Maltepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Maltepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Maltepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Maltepe Su Deposu Montajı
 • Maltepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Maltepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMaltepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Maltepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Maltepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Maltepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Maltepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Maltepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Maltepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Maltepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Maltepe Tesisat

Maltepe Tesisat