Merkez Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Merkez Tesisat – 0532 384 77 07

Merkez Tesisat – 0532 384 77 07Merkez Tesisat – 0532 384 77 07Merkez Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Merkez su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Merkez su kaçak tespiti, Merkez tıkanıklık açma, Merkez musluk tamiri ve Merkez klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Merkez Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Merkez tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Merkez sifon ya da Merkez gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Merkez sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Merkez bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Merkez Su Kaçak Tespiti
 • Merkez Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Merkez Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Merkez Taharet Musluğu Tamiri
 • Merkez Klozet Sifonu Tamiri
 • Merkez Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Merkez Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Merkez Gömme Rezervuar Tamiri
 • Merkez Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Merkez Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Merkez Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Merkez Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Merkez Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Merkez Su Deposu Montajı
 • Merkez Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Merkez Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMerkezk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Merkez Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Merkez tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Merkez Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Merkez Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Merkez rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Merkez Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Merkez Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Merkez Tesisat

Merkez Tesisat