Karayolları Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Karayolları Tesisat – 0532 384 77 07

Karayolları Tesisat – 0532 384 77 07Karayolları Tesisat – 0532 384 77 07Karayolları Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Karayolları su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Karayolları su kaçak tespiti, Karayolları tıkanıklık açma, Karayolları musluk tamiri ve Karayolları klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Karayolları Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Karayolları tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Karayolları sifon ya da Karayolları gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Karayolları sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Karayolları bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Karayolları Su Kaçak Tespiti
 • Karayolları Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Karayolları Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Karayolları Taharet Musluğu Tamiri
 • Karayolları Klozet Sifonu Tamiri
 • Karayolları Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Karayolları Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Karayolları Gömme Rezervuar Tamiri
 • Karayolları Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Karayolları Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Karayolları Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Karayolları Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Karayolları Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Karayolları Su Deposu Montajı
 • Karayolları Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Karayolları Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKarayollarık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Karayolları Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Karayolları tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Karayolları Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Karayolları Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Karayolları rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Karayolları Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Karayolları Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Karayolları Tesisat

Karayolları Tesisat