Murat Çesme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Büyükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Murat Çesme Tesisat – 0532 384 77 07

Murat Çesme Tesisat – 0532 384 77 07Murat Çesme Tesisat – 0532 384 77 07Murat Çesme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Murat Çesme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Murat Çesme su kaçak tespiti, Murat Çesme tıkanıklık açma, Murat Çesme musluk tamiri ve Murat Çesme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Murat Çesme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Murat Çesme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Murat Çesme sifon ya da Murat Çesme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Murat Çesme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmMurat Çesmetedir.

Murat Çesme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Murat Çesme Su Kaçak Tespiti
 • Murat Çesme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Murat Çesme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Murat Çesme Taharet Musluğu Tamiri
 • Murat Çesme Klozet Sifonu Tamiri
 • Murat Çesme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Murat Çesme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Murat Çesme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Murat Çesme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Murat Çesme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Murat Çesme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Murat Çesme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Murat Çesme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Murat Çesme Su Deposu Montajı
 • Murat Çesme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Murat Çesme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Murat Çesme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Murat Çesme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Murat Çesme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Murat Çesme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Murat Çesme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Murat Çesme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Murat Çesme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Murat Çesme Tesisat

Murat Çesme Tesisat