Namık Kemal Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Namık Kemal Tesisat – 0532 384 77 07

Namık Kemal Tesisat – 0532 384 77 07Namık Kemal Tesisat – 0532 384 77 07Namık Kemal Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Namık Kemal su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Namık Kemal su kaçak tespiti, Namık Kemal tıkanıklık açma, Namık Kemal musluk tamiri ve Namık Kemal klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Namık Kemal Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Namık Kemal tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Namık Kemal sifon ya da Namık Kemal gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Namık Kemal sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Namık Kemal bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Namık Kemal Su Kaçak Tespiti
 • Namık Kemal Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Namık Kemal Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Namık Kemal Taharet Musluğu Tamiri
 • Namık Kemal Klozet Sifonu Tamiri
 • Namık Kemal Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Namık Kemal Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Namık Kemal Gömme Rezervuar Tamiri
 • Namık Kemal Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Namık Kemal Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Namık Kemal Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Namık Kemal Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Namık Kemal Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Namık Kemal Su Deposu Montajı
 • Namık Kemal Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Namık Kemal Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seNamık Kemalk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Namık Kemal Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Namık Kemal tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Namık Kemal Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Namık Kemal Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Namık Kemal rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Namık Kemal Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Namık Kemal Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Namık Kemal Tesisat

Namık Kemal Tesisat