Altınşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Altınşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Altınşehir Tesisat – 0532 384 77 07Altınşehir Tesisat – 0532 384 77 07Altınşehir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Altınşehir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Altınşehir su kaçak tespiti, Altınşehir tıkanıklık açma, Altınşehir musluk tamiri ve Altınşehir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Altınşehir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Altınşehir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Altınşehir sifon ya da Altınşehir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Altınşehir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Altınşehir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Altınşehir Su Kaçak Tespiti
 • Altınşehir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Altınşehir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Altınşehir Taharet Musluğu Tamiri
 • Altınşehir Klozet Sifonu Tamiri
 • Altınşehir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Altınşehir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Altınşehir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Altınşehir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Altınşehir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Altınşehir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Altınşehir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Altınşehir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Altınşehir Su Deposu Montajı
 • Altınşehir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Altınşehir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAltınşehirk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Altınşehir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Altınşehir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Altınşehir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Altınşehir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Altınşehir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Altınşehir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Altınşehir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Altınşehir Tesisat

Altınşehir Tesisat