Necip Fazıl Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Necip Fazıl Tesisat – 0532 384 77 07

Necip Fazıl Tesisat – 0532 384 77 07Necip Fazıl Tesisat – 0532 384 77 07Necip Fazıl Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Necip Fazıl su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Necip Fazıl su kaçak tespiti, Necip Fazıl tıkanıklık açma, Necip Fazıl musluk tamiri ve Necip Fazıl klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Necip Fazıl Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Necip Fazıl tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Necip Fazıl sifon ya da Necip Fazıl gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Necip Fazıl sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Necip Fazıl bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Necip Fazıl Su Kaçak Tespiti
 • Necip Fazıl Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Necip Fazıl Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Necip Fazıl Taharet Musluğu Tamiri
 • Necip Fazıl Klozet Sifonu Tamiri
 • Necip Fazıl Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Necip Fazıl Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Necip Fazıl Gömme Rezervuar Tamiri
 • Necip Fazıl Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Necip Fazıl Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Necip Fazıl Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Necip Fazıl Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Necip Fazıl Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Necip Fazıl Su Deposu Montajı
 • Necip Fazıl Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Necip Fazıl Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seNecip Fazılk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Necip Fazıl Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Necip Fazıl tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Necip Fazıl Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Necip Fazıl Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Necip Fazıl rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Necip Fazıl Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Necip Fazıl Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Necip Fazıl Tesisat

Necip Fazıl Tesisat