Ömer Avni Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beyoğlu Su Tesisatçısı  >>  Ömer Avni Tesisat – 0532 384 77 07

Ömer Avni Tesisat – 0532 384 77 07Ömer Avni Tesisat – 0532 384 77 07Ömer Avni Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ömer Avni su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ömer Avni su kaçak tespiti, Ömer Avni tıkanıklık açma, Ömer Avni musluk tamiri ve Ömer Avni klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ömer Avni Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ömer Avni tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ömer Avni sifon ya da Ömer Avni gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ömer Avni sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÖmer Avnitedir.

Ömer Avni bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ömer Avni Su Kaçak Tespiti
 • Ömer Avni Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ömer Avni Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ömer Avni Taharet Musluğu Tamiri
 • Ömer Avni Klozet Sifonu Tamiri
 • Ömer Avni Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ömer Avni Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ömer Avni Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ömer Avni Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ömer Avni Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ömer Avni Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ömer Avni Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ömer Avni Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ömer Avni Su Deposu Montajı
 • Ömer Avni Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ömer Avni Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ömer Avni Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ömer Avni tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ömer Avni Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ömer Avni Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ömer Avni rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ömer Avni Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ömer Avni Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ömer Avni Tesisat

Ömer Avni Tesisat