Orhanlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Tuzla Su Tesisatçısı  >>  Orhanlı Tesisat – 0532 384 77 07

Orhanlı Tesisat – 0532 384 77 07Orhanlı Tesisat – 0532 384 77 07Orhanlı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Orhanlı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Orhanlı su kaçak tespiti, Orhanlı tıkanıklık açma, Orhanlı musluk tamiri ve Orhanlı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Orhanlı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Orhanlı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Orhanlı sifon ya da Orhanlı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Orhanlı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmOrhanlıtedir.

Orhanlı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Orhanlı Su Kaçak Tespiti
 • Orhanlı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Orhanlı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Orhanlı Taharet Musluğu Tamiri
 • Orhanlı Klozet Sifonu Tamiri
 • Orhanlı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Orhanlı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Orhanlı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Orhanlı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Orhanlı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Orhanlı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Orhanlı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Orhanlı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Orhanlı Su Deposu Montajı
 • Orhanlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Orhanlı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Orhanlı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Orhanlı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Orhanlı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Orhanlı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Orhanlı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Orhanlı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Orhanlı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Orhanlı Tesisat

Orhanlı Tesisat