Tepeören Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Tuzla Su Tesisatçısı  >>  Tepeören Tesisat – 0532 384 77 07

Tepeören Tesisat – 0532 384 77 07Tepeören Tesisat – 0532 384 77 07Tepeören Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tepeören su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tepeören su kaçak tespiti, Tepeören tıkanıklık açma, Tepeören musluk tamiri ve Tepeören klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tepeören Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tepeören tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tepeören sifon ya da Tepeören gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tepeören sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmTepeörentedir.

Tepeören bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tepeören Su Kaçak Tespiti
 • Tepeören Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tepeören Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tepeören Taharet Musluğu Tamiri
 • Tepeören Klozet Sifonu Tamiri
 • Tepeören Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tepeören Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tepeören Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tepeören Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tepeören Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tepeören Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tepeören Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tepeören Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tepeören Su Deposu Montajı
 • Tepeören Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tepeören Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tepeören Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tepeören tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tepeören Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tepeören Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tepeören rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tepeören Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tepeören Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tepeören Tesisat

Tepeören Tesisat