Petrol İş Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  Petrol İş Tesisat – 0532 384 77 07

Petrol İş Tesisat – 0532 384 77 07Petrol İş Tesisat – 0532 384 77 07Petrol İş Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Petrol İş su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Petrol İş su kaçak tespiti, Petrol İş tıkanıklık açma, Petrol İş musluk tamiri ve Petrol İş klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Petrol İş Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Petrol İş tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Petrol İş sifon ya da Petrol İş gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Petrol İş sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Petrol İş bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Petrol İş Su Kaçak Tespiti
 • Petrol İş Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Petrol İş Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Petrol İş Taharet Musluğu Tamiri
 • Petrol İş Klozet Sifonu Tamiri
 • Petrol İş Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Petrol İş Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Petrol İş Gömme Rezervuar Tamiri
 • Petrol İş Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Petrol İş Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Petrol İş Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Petrol İş Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Petrol İş Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Petrol İş Su Deposu Montajı
 • Petrol İş Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Petrol İş Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira sePetrol İşk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Petrol İş Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Petrol İş tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Petrol İş Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Petrol İş Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Petrol İş rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Petrol İş Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Petrol İş Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Petrol İş Tesisat

Petrol İş Tesisat