Esentepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Esentepe Tesisat – 0532 384 77 07

Esentepe Tesisat – 0532 384 77 07Esentepe Tesisat – 0532 384 77 07Esentepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Esentepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Esentepe su kaçak tespiti, Esentepe tıkanıklık açma, Esentepe musluk tamiri ve Esentepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Esentepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Esentepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Esentepe sifon ya da Esentepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Esentepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Esentepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Esentepe Su Kaçak Tespiti
 • Esentepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Esentepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Esentepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Esentepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Esentepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Esentepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Esentepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Esentepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Esentepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Esentepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Esentepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Esentepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Esentepe Su Deposu Montajı
 • Esentepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Esentepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seEsentepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Esentepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Esentepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Esentepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Esentepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Esentepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Esentepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Esentepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Esentepe Tesisat

Esentepe Tesisat