Ramazanoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Ramazanoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ramazanoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Ramazanoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Ramazanoğlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ramazanoğlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ramazanoğlu su kaçak tespiti, Ramazanoğlu tıkanıklık açma, Ramazanoğlu musluk tamiri ve Ramazanoğlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ramazanoğlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ramazanoğlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ramazanoğlu sifon ya da Ramazanoğlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ramazanoğlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ramazanoğlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ramazanoğlu Su Kaçak Tespiti
 • Ramazanoğlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ramazanoğlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ramazanoğlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Ramazanoğlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Ramazanoğlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ramazanoğlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ramazanoğlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ramazanoğlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ramazanoğlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ramazanoğlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ramazanoğlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ramazanoğlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ramazanoğlu Su Deposu Montajı
 • Ramazanoğlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ramazanoğlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seRamazanoğluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ramazanoğlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ramazanoğlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ramazanoğlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ramazanoğlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ramazanoğlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ramazanoğlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ramazanoğlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ramazanoğlu Tesisat

Ramazanoğlu Tesisat