Şahintepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Başakşehir Su Tesisatçısı  >>  Şahintepe Tesisat – 0532 384 77 07

Şahintepe Tesisat – 0532 384 77 07Şahintepe Tesisat – 0532 384 77 07Şahintepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şahintepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şahintepe su kaçak tespiti, Şahintepe tıkanıklık açma, Şahintepe musluk tamiri ve Şahintepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şahintepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şahintepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şahintepe sifon ya da Şahintepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şahintepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şahintepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şahintepe Su Kaçak Tespiti
 • Şahintepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şahintepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şahintepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Şahintepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Şahintepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şahintepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şahintepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şahintepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şahintepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şahintepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şahintepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şahintepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şahintepe Su Deposu Montajı
 • Şahintepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şahintepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞahintepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şahintepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şahintepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şahintepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şahintepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şahintepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şahintepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şahintepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şahintepe Tesisat

Şahintepe Tesisat