Şahkulu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beyoğlu Su Tesisatçısı  >>  Şahkulu Tesisat – 0532 384 77 07

Şahkulu Tesisat – 0532 384 77 07Şahkulu Tesisat – 0532 384 77 07Şahkulu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şahkulu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şahkulu su kaçak tespiti, Şahkulu tıkanıklık açma, Şahkulu musluk tamiri ve Şahkulu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şahkulu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şahkulu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şahkulu sifon ya da Şahkulu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şahkulu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmŞahkulutedir.

Şahkulu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şahkulu Su Kaçak Tespiti
 • Şahkulu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şahkulu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şahkulu Taharet Musluğu Tamiri
 • Şahkulu Klozet Sifonu Tamiri
 • Şahkulu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şahkulu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şahkulu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şahkulu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şahkulu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şahkulu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şahkulu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şahkulu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şahkulu Su Deposu Montajı
 • Şahkulu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şahkulu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şahkulu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şahkulu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şahkulu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şahkulu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şahkulu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şahkulu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şahkulu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şahkulu Tesisat

Şahkulu Tesisat