Serencebey Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Serencebey Tesisat – 0532 384 77 07

Serencebey Tesisat – 0532 384 77 07Serencebey Tesisat – 0532 384 77 07Serencebey Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Serencebey su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Serencebey su kaçak tespiti, Serencebey tıkanıklık açma, Serencebey musluk tamiri ve Serencebey klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Serencebey Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Serencebey tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Serencebey sifon ya da Serencebey gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Serencebey sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Serencebey bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Serencebey Su Kaçak Tespiti
 • Serencebey Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Serencebey Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Serencebey Taharet Musluğu Tamiri
 • Serencebey Klozet Sifonu Tamiri
 • Serencebey Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Serencebey Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Serencebey Gömme Rezervuar Tamiri
 • Serencebey Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Serencebey Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Serencebey Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Serencebey Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Serencebey Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Serencebey Su Deposu Montajı
 • Serencebey Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Serencebey Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSerencebeyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Serencebey Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Serencebey tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Serencebey Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Serencebey Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Serencebey rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Serencebey Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Serencebey Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Serencebey Tesisat

Serencebey Tesisat