Şişhane Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Şişhane Tesisat – 0532 384 77 07

Şişhane Tesisat – 0532 384 77 07Şişhane Tesisat – 0532 384 77 07Şişhane Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şişhane su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şişhane su kaçak tespiti, Şişhane tıkanıklık açma, Şişhane musluk tamiri ve Şişhane klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şişhane Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şişhane tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şişhane sifon ya da Şişhane gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şişhane sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şişhane bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şişhane Su Kaçak Tespiti
 • Şişhane Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şişhane Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şişhane Taharet Musluğu Tamiri
 • Şişhane Klozet Sifonu Tamiri
 • Şişhane Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şişhane Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şişhane Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şişhane Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şişhane Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şişhane Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şişhane Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şişhane Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şişhane Su Deposu Montajı
 • Şişhane Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şişhane Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞişhanek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şişhane Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şişhane tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şişhane Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şişhane Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şişhane rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şişhane Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şişhane Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şişhane Tesisat

Şişhane Tesisat