Şişli Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Şişli Tesisat – 0532 384 77 07

Şişli Tesisat – 0532 384 77 07Şişli Tesisat – 0532 384 77 07Şişli Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şişli su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şişli su kaçak tespiti, Şişli tıkanıklık açma, Şişli musluk tamiri ve Şişli klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şişli Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şişli tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şişli sifon ya da Şişli gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şişli sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şişli bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şişli Su Kaçak Tespiti
 • Şişli Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şişli Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şişli Taharet Musluğu Tamiri
 • Şişli Klozet Sifonu Tamiri
 • Şişli Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şişli Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şişli Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şişli Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şişli Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şişli Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şişli Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şişli Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şişli Su Deposu Montajı
 • Şişli Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şişli Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞişlik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şişli Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şişli tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şişli Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şişli Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şişli rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şişli Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şişli Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şişli Tesisat

Şişli Tesisat