Söğütlüçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Söğütlüçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Söğütlüçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Söğütlüçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Söğütlüçeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Söğütlüçeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Söğütlüçeşme su kaçak tespiti, Söğütlüçeşme tıkanıklık açma, Söğütlüçeşme musluk tamiri ve Söğütlüçeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Söğütlüçeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Söğütlüçeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Söğütlüçeşme sifon ya da Söğütlüçeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Söğütlüçeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Söğütlüçeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Söğütlüçeşme Su Kaçak Tespiti
 • Söğütlüçeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Söğütlüçeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Söğütlüçeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Söğütlüçeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Söğütlüçeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Söğütlüçeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Söğütlüçeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Söğütlüçeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Söğütlüçeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Söğütlüçeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Söğütlüçeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Söğütlüçeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Söğütlüçeşme Su Deposu Montajı
 • Söğütlüçeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Söğütlüçeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSöğütlüçeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Söğütlüçeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Söğütlüçeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Söğütlüçeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Söğütlüçeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Söğütlüçeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Söğütlüçeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Söğütlüçeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Söğütlüçeşme Tesisat

Söğütlüçeşme Tesisat