Soğanlık Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Soğanlık Tesisat – 0532 384 77 07

Soğanlık Tesisat – 0532 384 77 07Soğanlık Tesisat – 0532 384 77 07Soğanlık Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Soğanlık su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Soğanlık su kaçak tespiti, Soğanlık tıkanıklık açma, Soğanlık musluk tamiri ve Soğanlık klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Soğanlık Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Soğanlık tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Soğanlık sifon ya da Soğanlık gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Soğanlık sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Soğanlık bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Soğanlık Su Kaçak Tespiti
 • Soğanlık Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Soğanlık Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Soğanlık Taharet Musluğu Tamiri
 • Soğanlık Klozet Sifonu Tamiri
 • Soğanlık Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Soğanlık Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Soğanlık Gömme Rezervuar Tamiri
 • Soğanlık Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Soğanlık Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Soğanlık Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Soğanlık Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Soğanlık Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Soğanlık Su Deposu Montajı
 • Soğanlık Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Soğanlık Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSoğanlıkk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Soğanlık Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Soğanlık tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Soğanlık Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Soğanlık Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Soğanlık rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Soğanlık Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Soğanlık Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Soğanlık Tesisat

Soğanlık Tesisat