Sultan Ahmet Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Sultan Ahmet Tesisat – 0532 384 77 07

Sultan Ahmet Tesisat – 0532 384 77 07Sultan Ahmet Tesisat – 0532 384 77 07Sultan Ahmet Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sultan Ahmet su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sultan Ahmet su kaçak tespiti, Sultan Ahmet tıkanıklık açma, Sultan Ahmet musluk tamiri ve Sultan Ahmet klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sultan Ahmet Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sultan Ahmet tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sultan Ahmet sifon ya da Sultan Ahmet gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sultan Ahmet sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sultan Ahmet bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sultan Ahmet Su Kaçak Tespiti
 • Sultan Ahmet Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sultan Ahmet Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sultan Ahmet Taharet Musluğu Tamiri
 • Sultan Ahmet Klozet Sifonu Tamiri
 • Sultan Ahmet Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sultan Ahmet Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sultan Ahmet Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sultan Ahmet Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sultan Ahmet Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sultan Ahmet Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sultan Ahmet Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sultan Ahmet Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sultan Ahmet Su Deposu Montajı
 • Sultan Ahmet Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sultan Ahmet Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSultan Ahmetk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sultan Ahmet Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sultan Ahmet tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sultan Ahmet Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sultan Ahmet Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sultan Ahmet rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sultan Ahmet Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sultan Ahmet Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sultan Ahmet Tesisat

Sultan Ahmet Tesisat