Sultanahmet Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Sultanahmet Tesisat – 0532 384 77 07

Sultanahmet Tesisat – 0532 384 77 07Sultanahmet Tesisat – 0532 384 77 07Sultanahmet Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sultanahmet su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sultanahmet su kaçak tespiti, Sultanahmet tıkanıklık açma, Sultanahmet musluk tamiri ve Sultanahmet klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sultanahmet Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sultanahmet tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sultanahmet sifon ya da Sultanahmet gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sultanahmet sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sultanahmet bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sultanahmet Su Kaçak Tespiti
 • Sultanahmet Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sultanahmet Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sultanahmet Taharet Musluğu Tamiri
 • Sultanahmet Klozet Sifonu Tamiri
 • Sultanahmet Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sultanahmet Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sultanahmet Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sultanahmet Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sultanahmet Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sultanahmet Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sultanahmet Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sultanahmet Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sultanahmet Su Deposu Montajı
 • Sultanahmet Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sultanahmet Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSultanahmetk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sultanahmet Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sultanahmet tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sultanahmet Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sultanahmet Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sultanahmet rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sultanahmet Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sultanahmet Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sultanahmet Tesisat

Sultanahmet Tesisat