Sultanbeyli Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Sultanbeyli Tesisat – 0532 384 77 07

Sultanbeyli Tesisat – 0532 384 77 07Sultanbeyli Tesisat – 0532 384 77 07Sultanbeyli Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sultanbeyli su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sultanbeyli su kaçak tespiti, Sultanbeyli tıkanıklık açma, Sultanbeyli musluk tamiri ve Sultanbeyli klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sultanbeyli Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sultanbeyli tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sultanbeyli sifon ya da Sultanbeyli gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sultanbeyli sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sultanbeyli bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sultanbeyli Su Kaçak Tespiti
 • Sultanbeyli Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sultanbeyli Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sultanbeyli Taharet Musluğu Tamiri
 • Sultanbeyli Klozet Sifonu Tamiri
 • Sultanbeyli Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sultanbeyli Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sultanbeyli Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sultanbeyli Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sultanbeyli Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sultanbeyli Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sultanbeyli Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sultanbeyli Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sultanbeyli Su Deposu Montajı
 • Sultanbeyli Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sultanbeyli Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSultanbeylik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sultanbeyli Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sultanbeyli tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sultanbeyli Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sultanbeyli Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sultanbeyli rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sultanbeyli Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sultanbeyli Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sultanbeyli Tesisat

Sultanbeyli Tesisat