Zeytinburnu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Zeytinburnu Tesisat – 0532 384 77 07

Zeytinburnu Tesisat – 0532 384 77 07Zeytinburnu Tesisat – 0532 384 77 07Zeytinburnu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Zeytinburnu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Zeytinburnu su kaçak tespiti, Zeytinburnu tıkanıklık açma, Zeytinburnu musluk tamiri ve Zeytinburnu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Zeytinburnu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Zeytinburnu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Zeytinburnu sifon ya da Zeytinburnu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Zeytinburnu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Zeytinburnu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Zeytinburnu Su Kaçak Tespiti
 • Zeytinburnu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Zeytinburnu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Zeytinburnu Taharet Musluğu Tamiri
 • Zeytinburnu Klozet Sifonu Tamiri
 • Zeytinburnu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Zeytinburnu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Zeytinburnu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Zeytinburnu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Zeytinburnu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Zeytinburnu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Zeytinburnu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Zeytinburnu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Zeytinburnu Su Deposu Montajı
 • Zeytinburnu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Zeytinburnu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seZeytinburnuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Zeytinburnu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Zeytinburnu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Zeytinburnu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Zeytinburnu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Zeytinburnu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Zeytinburnu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Zeytinburnu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Zeytinburnu Tesisat

Zeytinburnu Tesisat