Sultançiftliği Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultangazi Su Tesisatçısı  >>  Sultançiftliği Tesisat – 0532 384 77 07

Sultançiftliği Tesisat – 0532 384 77 07Sultançiftliği Tesisat – 0532 384 77 07Sultançiftliği Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sultançiftliği su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sultançiftliği su kaçak tespiti, Sultançiftliği tıkanıklık açma, Sultançiftliği musluk tamiri ve Sultançiftliği klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sultançiftliği Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sultançiftliği tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sultançiftliği sifon ya da Sultançiftliği gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sultançiftliği sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sultançiftliği bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sultançiftliği Su Kaçak Tespiti
 • Sultançiftliği Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sultançiftliği Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sultançiftliği Taharet Musluğu Tamiri
 • Sultançiftliği Klozet Sifonu Tamiri
 • Sultançiftliği Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sultançiftliği Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sultançiftliği Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sultançiftliği Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sultançiftliği Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sultançiftliği Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sultançiftliği Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sultançiftliği Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sultançiftliği Su Deposu Montajı
 • Sultançiftliği Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sultançiftliği Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSultançiftliğik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sultançiftliği Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sultançiftliği tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sultançiftliği Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sultançiftliği Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sultançiftliği rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sultançiftliği Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sultançiftliği Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sultançiftliği Tesisat

Sultançiftliği Tesisat