Uğur Mumcu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultangazi Su Tesisatçısı  >>  Uğur Mumcu Tesisat – 0532 384 77 07

Uğur Mumcu Tesisat – 0532 384 77 07Uğur Mumcu Tesisat – 0532 384 77 07Uğur Mumcu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Uğur Mumcu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Uğur Mumcu su kaçak tespiti, Uğur Mumcu tıkanıklık açma, Uğur Mumcu musluk tamiri ve Uğur Mumcu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Uğur Mumcu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Uğur Mumcu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Uğur Mumcu sifon ya da Uğur Mumcu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Uğur Mumcu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Uğur Mumcu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Uğur Mumcu Su Kaçak Tespiti
 • Uğur Mumcu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Uğur Mumcu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Uğur Mumcu Taharet Musluğu Tamiri
 • Uğur Mumcu Klozet Sifonu Tamiri
 • Uğur Mumcu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Uğur Mumcu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Uğur Mumcu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Uğur Mumcu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Uğur Mumcu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Uğur Mumcu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Uğur Mumcu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Uğur Mumcu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Uğur Mumcu Su Deposu Montajı
 • Uğur Mumcu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Uğur Mumcu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seUğur Mumcuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Uğur Mumcu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Uğur Mumcu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Uğur Mumcu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Uğur Mumcu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Uğur Mumcu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Uğur Mumcu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Uğur Mumcu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Uğur Mumcu Tesisat

Uğur Mumcu Tesisat