Sülüntepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Sülüntepe Tesisat – 0532 384 77 07

Sülüntepe Tesisat – 0532 384 77 07Sülüntepe Tesisat – 0532 384 77 07Sülüntepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sülüntepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sülüntepe su kaçak tespiti, Sülüntepe tıkanıklık açma, Sülüntepe musluk tamiri ve Sülüntepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sülüntepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sülüntepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sülüntepe sifon ya da Sülüntepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sülüntepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sülüntepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sülüntepe Su Kaçak Tespiti
 • Sülüntepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sülüntepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sülüntepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Sülüntepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Sülüntepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sülüntepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sülüntepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sülüntepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sülüntepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sülüntepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sülüntepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sülüntepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sülüntepe Su Deposu Montajı
 • Sülüntepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sülüntepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSülüntepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sülüntepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sülüntepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sülüntepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sülüntepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sülüntepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sülüntepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sülüntepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sülüntepe Tesisat

Sülüntepe Tesisat