Dumlupınar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Dumlupınar Tesisat – 0532 384 77 07

Dumlupınar Tesisat – 0532 384 77 07Dumlupınar Tesisat – 0532 384 77 07Dumlupınar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Dumlupınar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Dumlupınar su kaçak tespiti, Dumlupınar tıkanıklık açma, Dumlupınar musluk tamiri ve Dumlupınar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Dumlupınar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Dumlupınar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Dumlupınar sifon ya da Dumlupınar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Dumlupınar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Dumlupınar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Dumlupınar Su Kaçak Tespiti
 • Dumlupınar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Dumlupınar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Dumlupınar Taharet Musluğu Tamiri
 • Dumlupınar Klozet Sifonu Tamiri
 • Dumlupınar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Dumlupınar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Dumlupınar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Dumlupınar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Dumlupınar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Dumlupınar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Dumlupınar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Dumlupınar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Dumlupınar Su Deposu Montajı
 • Dumlupınar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Dumlupınar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDumlupınark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Dumlupınar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Dumlupınar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Dumlupınar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Dumlupınar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Dumlupınar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Dumlupınar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Dumlupınar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Dumlupınar Tesisat

Dumlupınar Tesisat