Talatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Talatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Talatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Talatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Talatpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Talatpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Talatpaşa su kaçak tespiti, Talatpaşa tıkanıklık açma, Talatpaşa musluk tamiri ve Talatpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Talatpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Talatpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Talatpaşa sifon ya da Talatpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Talatpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Talatpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Talatpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Talatpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Talatpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Talatpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Talatpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Talatpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Talatpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Talatpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Talatpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Talatpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Talatpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Talatpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Talatpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Talatpaşa Su Deposu Montajı
 • Talatpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Talatpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTalatpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Talatpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Talatpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Talatpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Talatpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Talatpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Talatpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Talatpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Talatpaşa Tesisat

Talatpaşa Tesisat