Balıkyolu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Balıkyolu Tesisat – 0532 384 77 07

Balıkyolu Tesisat – 0532 384 77 07Balıkyolu Tesisat – 0532 384 77 07Balıkyolu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Balıkyolu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Balıkyolu su kaçak tespiti, Balıkyolu tıkanıklık açma, Balıkyolu musluk tamiri ve Balıkyolu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Balıkyolu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Balıkyolu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Balıkyolu sifon ya da Balıkyolu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Balıkyolu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Balıkyolu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Balıkyolu Su Kaçak Tespiti
 • Balıkyolu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Balıkyolu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Balıkyolu Taharet Musluğu Tamiri
 • Balıkyolu Klozet Sifonu Tamiri
 • Balıkyolu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Balıkyolu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Balıkyolu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Balıkyolu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Balıkyolu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Balıkyolu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Balıkyolu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Balıkyolu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Balıkyolu Su Deposu Montajı
 • Balıkyolu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Balıkyolu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBalıkyoluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Balıkyolu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Balıkyolu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Balıkyolu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Balıkyolu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Balıkyolu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Balıkyolu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Balıkyolu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Balıkyolu Tesisat

Balıkyolu Tesisat