Talimhane Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Talimhane Tesisat – 0532 384 77 07

Talimhane Tesisat – 0532 384 77 07Talimhane Tesisat – 0532 384 77 07Talimhane Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Talimhane su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Talimhane su kaçak tespiti, Talimhane tıkanıklık açma, Talimhane musluk tamiri ve Talimhane klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Talimhane Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Talimhane tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Talimhane sifon ya da Talimhane gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Talimhane sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Talimhane bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Talimhane Su Kaçak Tespiti
 • Talimhane Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Talimhane Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Talimhane Taharet Musluğu Tamiri
 • Talimhane Klozet Sifonu Tamiri
 • Talimhane Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Talimhane Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Talimhane Gömme Rezervuar Tamiri
 • Talimhane Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Talimhane Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Talimhane Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Talimhane Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Talimhane Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Talimhane Su Deposu Montajı
 • Talimhane Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Talimhane Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTalimhanek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Talimhane Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Talimhane tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Talimhane Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Talimhane Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Talimhane rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Talimhane Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Talimhane Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Talimhane Tesisat

Talimhane Tesisat