Taksim Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Taksim Tesisat – 0532 384 77 07

Taksim Tesisat – 0532 384 77 07Taksim Tesisat – 0532 384 77 07Taksim Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Taksim su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Taksim su kaçak tespiti, Taksim tıkanıklık açma, Taksim musluk tamiri ve Taksim klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Taksim Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Taksim tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Taksim sifon ya da Taksim gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Taksim sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Taksim bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Taksim Su Kaçak Tespiti
 • Taksim Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Taksim Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Taksim Taharet Musluğu Tamiri
 • Taksim Klozet Sifonu Tamiri
 • Taksim Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Taksim Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Taksim Gömme Rezervuar Tamiri
 • Taksim Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Taksim Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Taksim Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Taksim Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Taksim Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Taksim Su Deposu Montajı
 • Taksim Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Taksim Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTaksimk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Taksim Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Taksim tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Taksim Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Taksim Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Taksim rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Taksim Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Taksim Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Taksim Tesisat

Taksim Tesisat