Tatlısu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Tatlısu Tesisat – 0532 384 77 07

Tatlısu Tesisat – 0532 384 77 07Tatlısu Tesisat – 0532 384 77 07Tatlısu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tatlısu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tatlısu su kaçak tespiti, Tatlısu tıkanıklık açma, Tatlısu musluk tamiri ve Tatlısu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tatlısu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tatlısu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tatlısu sifon ya da Tatlısu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tatlısu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tatlısu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tatlısu Su Kaçak Tespiti
 • Tatlısu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tatlısu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tatlısu Taharet Musluğu Tamiri
 • Tatlısu Klozet Sifonu Tamiri
 • Tatlısu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tatlısu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tatlısu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tatlısu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tatlısu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tatlısu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tatlısu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tatlısu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tatlısu Su Deposu Montajı
 • Tatlısu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tatlısu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTatlısuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tatlısu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tatlısu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tatlısu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tatlısu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tatlısu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tatlısu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tatlısu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tatlısu Tesisat

Tatlısu Tesisat