Tepeüstü Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Tepeüstü Tesisat – 0532 384 77 07

Tepeüstü Tesisat – 0532 384 77 07Tepeüstü Tesisat – 0532 384 77 07Tepeüstü Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tepeüstü su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tepeüstü su kaçak tespiti, Tepeüstü tıkanıklık açma, Tepeüstü musluk tamiri ve Tepeüstü klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tepeüstü Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tepeüstü tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tepeüstü sifon ya da Tepeüstü gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tepeüstü sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tepeüstü bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tepeüstü Su Kaçak Tespiti
 • Tepeüstü Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tepeüstü Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tepeüstü Taharet Musluğu Tamiri
 • Tepeüstü Klozet Sifonu Tamiri
 • Tepeüstü Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tepeüstü Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tepeüstü Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tepeüstü Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tepeüstü Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tepeüstü Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tepeüstü Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tepeüstü Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tepeüstü Su Deposu Montajı
 • Tepeüstü Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tepeüstü Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTepeüstük malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tepeüstü Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tepeüstü tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tepeüstü Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tepeüstü Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tepeüstü rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tepeüstü Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tepeüstü Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tepeüstü Tesisat

Tepeüstü Tesisat