Türkoba Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Büyükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Türkoba Tesisat – 0532 384 77 07

Türkoba Tesisat – 0532 384 77 07Türkoba Tesisat – 0532 384 77 07Türkoba Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Türkoba su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Türkoba su kaçak tespiti, Türkoba tıkanıklık açma, Türkoba musluk tamiri ve Türkoba klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Türkoba Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Türkoba tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Türkoba sifon ya da Türkoba gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Türkoba sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmTürkobatedir.

Türkoba bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Türkoba Su Kaçak Tespiti
 • Türkoba Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Türkoba Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Türkoba Taharet Musluğu Tamiri
 • Türkoba Klozet Sifonu Tamiri
 • Türkoba Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Türkoba Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Türkoba Gömme Rezervuar Tamiri
 • Türkoba Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Türkoba Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Türkoba Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Türkoba Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Türkoba Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Türkoba Su Deposu Montajı
 • Türkoba Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Türkoba Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Türkoba Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Türkoba tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Türkoba Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Türkoba Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Türkoba rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Türkoba Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Türkoba Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Türkoba Tesisat

Türkoba Tesisat