Vaniköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Vaniköy Tesisat – 0532 384 77 07

Vaniköy Tesisat – 0532 384 77 07Vaniköy Tesisat – 0532 384 77 07Vaniköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Vaniköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Vaniköy su kaçak tespiti, Vaniköy tıkanıklık açma, Vaniköy musluk tamiri ve Vaniköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Vaniköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Vaniköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Vaniköy sifon ya da Vaniköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Vaniköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Vaniköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Vaniköy Su Kaçak Tespiti
 • Vaniköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Vaniköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Vaniköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Vaniköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Vaniköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Vaniköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Vaniköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Vaniköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Vaniköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Vaniköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Vaniköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Vaniköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Vaniköy Su Deposu Montajı
 • Vaniköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Vaniköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seVaniköyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Vaniköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Vaniköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Vaniköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Vaniköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Vaniköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Vaniköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Vaniköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Vaniköy Tesisat

Vaniköy Tesisat