Valideçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Valideçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Valideçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Valideçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Valideçeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Valideçeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Valideçeşme su kaçak tespiti, Valideçeşme tıkanıklık açma, Valideçeşme musluk tamiri ve Valideçeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Valideçeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Valideçeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Valideçeşme sifon ya da Valideçeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Valideçeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Valideçeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Valideçeşme Su Kaçak Tespiti
 • Valideçeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Valideçeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Valideçeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Valideçeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Valideçeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Valideçeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Valideçeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Valideçeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Valideçeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Valideçeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Valideçeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Valideçeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Valideçeşme Su Deposu Montajı
 • Valideçeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Valideçeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seValideçeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Valideçeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Valideçeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Valideçeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Valideçeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Valideçeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Valideçeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Valideçeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Valideçeşme Tesisat

Valideçeşme Tesisat