Yakacık Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Yakacık Tesisat – 0532 384 77 07

Yakacık Tesisat – 0532 384 77 07Yakacık Tesisat – 0532 384 77 07Yakacık Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yakacık su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yakacık su kaçak tespiti, Yakacık tıkanıklık açma, Yakacık musluk tamiri ve Yakacık klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yakacık Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yakacık tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yakacık sifon ya da Yakacık gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yakacık sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yakacık bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yakacık Su Kaçak Tespiti
 • Yakacık Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yakacık Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yakacık Taharet Musluğu Tamiri
 • Yakacık Klozet Sifonu Tamiri
 • Yakacık Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yakacık Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yakacık Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yakacık Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yakacık Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yakacık Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yakacık Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yakacık Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yakacık Su Deposu Montajı
 • Yakacık Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yakacık Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYakacıkk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yakacık Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yakacık tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yakacık Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yakacık Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yakacık rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yakacık Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yakacık Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yakacık Tesisat

Yakacık Tesisat