Yakuplu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beylikdüzü Su Tesisatçısı  >>  Yakuplu Tesisat – 0532 384 77 07

Yakuplu Tesisat – 0532 384 77 07Yakuplu Tesisat – 0532 384 77 07Yakuplu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yakuplu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yakuplu su kaçak tespiti, Yakuplu tıkanıklık açma, Yakuplu musluk tamiri ve Yakuplu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yakuplu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yakuplu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yakuplu sifon ya da Yakuplu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yakuplu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmYakuplutedir.

Yakuplu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yakuplu Su Kaçak Tespiti
 • Yakuplu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yakuplu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yakuplu Taharet Musluğu Tamiri
 • Yakuplu Klozet Sifonu Tamiri
 • Yakuplu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yakuplu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yakuplu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yakuplu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yakuplu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yakuplu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yakuplu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yakuplu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yakuplu Su Deposu Montajı
 • Yakuplu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yakuplu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYakupluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yakuplu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yakuplu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yakuplu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yakuplu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yakuplu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yakuplu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yakuplu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yakuplu Tesisat

Yakuplu Tesisat