Kavaklı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beylikdüzü Su Tesisatçısı  >>  Kavaklı Tesisat – 0532 384 77 07

Kavaklı Tesisat – 0532 384 77 07Kavaklı Tesisat – 0532 384 77 07Kavaklı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kavaklı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kavaklı su kaçak tespiti, Kavaklı tıkanıklık açma, Kavaklı musluk tamiri ve Kavaklı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kavaklı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kavaklı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kavaklı sifon ya da Kavaklı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kavaklı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmKavaklıtedir.

Kavaklı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kavaklı Su Kaçak Tespiti
 • Kavaklı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kavaklı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kavaklı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kavaklı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kavaklı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kavaklı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kavaklı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kavaklı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kavaklı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kavaklı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kavaklı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kavaklı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kavaklı Su Deposu Montajı
 • Kavaklı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kavaklı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKavaklık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kavaklı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kavaklı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kavaklı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kavaklı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kavaklı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kavaklı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kavaklı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kavaklı Tesisat

Kavaklı Tesisat