Yeldeğirmeni Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Yeldeğirmeni Tesisat – 0532 384 77 07

Yeldeğirmeni Tesisat – 0532 384 77 07Yeldeğirmeni Tesisat – 0532 384 77 07Yeldeğirmeni Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yeldeğirmeni su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yeldeğirmeni su kaçak tespiti, Yeldeğirmeni tıkanıklık açma, Yeldeğirmeni musluk tamiri ve Yeldeğirmeni klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yeldeğirmeni Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yeldeğirmeni tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yeldeğirmeni sifon ya da Yeldeğirmeni gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yeldeğirmeni sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yeldeğirmeni bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yeldeğirmeni Su Kaçak Tespiti
 • Yeldeğirmeni Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yeldeğirmeni Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yeldeğirmeni Taharet Musluğu Tamiri
 • Yeldeğirmeni Klozet Sifonu Tamiri
 • Yeldeğirmeni Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yeldeğirmeni Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yeldeğirmeni Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yeldeğirmeni Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yeldeğirmeni Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yeldeğirmeni Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yeldeğirmeni Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yeldeğirmeni Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yeldeğirmeni Su Deposu Montajı
 • Yeldeğirmeni Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yeldeğirmeni Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYeldeğirmenik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yeldeğirmeni Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yeldeğirmeni tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yeldeğirmeni Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yeldeğirmeni Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yeldeğirmeni rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yeldeğirmeni Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yeldeğirmeni Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yeldeğirmeni Tesisat

Yeldeğirmeni Tesisat