Yenibosna Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Yenibosna Tesisat – 0532 384 77 07

Yenibosna Tesisat – 0532 384 77 07Yenibosna Tesisat – 0532 384 77 07Yenibosna Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yenibosna su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yenibosna su kaçak tespiti, Yenibosna tıkanıklık açma, Yenibosna musluk tamiri ve Yenibosna klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yenibosna Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yenibosna tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yenibosna sifon ya da Yenibosna gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yenibosna sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yenibosna bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yenibosna Su Kaçak Tespiti
 • Yenibosna Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yenibosna Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yenibosna Taharet Musluğu Tamiri
 • Yenibosna Klozet Sifonu Tamiri
 • Yenibosna Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yenibosna Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yenibosna Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yenibosna Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yenibosna Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yenibosna Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yenibosna Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yenibosna Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yenibosna Su Deposu Montajı
 • Yenibosna Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yenibosna Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYenibosnak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yenibosna Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yenibosna tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yenibosna Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yenibosna Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yenibosna rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yenibosna Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yenibosna Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yenibosna Tesisat

Yenibosna Tesisat