Yenimahalle Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bağcılar Su Tesisatçısı  >>  Yenimahalle Tesisat – 0532 384 77 07

Yenimahalle Tesisat – 0532 384 77 07Yenimahalle Tesisat – 0532 384 77 07Yenimahalle Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yenimahalle su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yenimahalle su kaçak tespiti, Yenimahalle tıkanıklık açma, Yenimahalle musluk tamiri ve Yenimahalle klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yenimahalle Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yenimahalle tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yenimahalle sifon ya da Yenimahalle gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yenimahalle sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yenimahalle bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yenimahalle Su Kaçak Tespiti
 • Yenimahalle Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yenimahalle Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yenimahalle Taharet Musluğu Tamiri
 • Yenimahalle Klozet Sifonu Tamiri
 • Yenimahalle Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yenimahalle Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yenimahalle Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yenimahalle Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yenimahalle Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yenimahalle Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yenimahalle Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yenimahalle Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yenimahalle Su Deposu Montajı
 • Yenimahalle Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yenimahalle Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYenimahallek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yenimahalle Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yenimahalle tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yenimahalle Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yenimahalle Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yenimahalle rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yenimahalle Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yenimahalle Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yenimahalle Tesisat

Yenimahalle Tesisat