Yıldıztepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bağcılar Su Tesisatçısı  >>  Yıldıztepe Tesisat – 0532 384 77 07

Yıldıztepe Tesisat – 0532 384 77 07Yıldıztepe Tesisat – 0532 384 77 07Yıldıztepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yıldıztepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yıldıztepe su kaçak tespiti, Yıldıztepe tıkanıklık açma, Yıldıztepe musluk tamiri ve Yıldıztepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yıldıztepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yıldıztepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yıldıztepe sifon ya da Yıldıztepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yıldıztepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yıldıztepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yıldıztepe Su Kaçak Tespiti
 • Yıldıztepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yıldıztepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yıldıztepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Yıldıztepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Yıldıztepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yıldıztepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yıldıztepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yıldıztepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yıldıztepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yıldıztepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yıldıztepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yıldıztepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yıldıztepe Su Deposu Montajı
 • Yıldıztepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yıldıztepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYıldıztepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yıldıztepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yıldıztepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yıldıztepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yıldıztepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yıldıztepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yıldıztepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yıldıztepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yıldıztepe Tesisat

Yıldıztepe Tesisat