Yenişehir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Yenişehir Tesisat – 0532 384 77 07

Yenişehir Tesisat – 0532 384 77 07Yenişehir Tesisat – 0532 384 77 07Yenişehir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yenişehir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yenişehir su kaçak tespiti, Yenişehir tıkanıklık açma, Yenişehir musluk tamiri ve Yenişehir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yenişehir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yenişehir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yenişehir sifon ya da Yenişehir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yenişehir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yenişehir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yenişehir Su Kaçak Tespiti
 • Yenişehir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yenişehir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yenişehir Taharet Musluğu Tamiri
 • Yenişehir Klozet Sifonu Tamiri
 • Yenişehir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yenişehir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yenişehir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yenişehir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yenişehir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yenişehir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yenişehir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yenişehir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yenişehir Su Deposu Montajı
 • Yenişehir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yenişehir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYenişehirk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yenişehir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yenişehir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yenişehir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yenişehir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yenişehir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yenişehir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yenişehir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yenişehir Tesisat

Yenişehir Tesisat