Yeşilkent Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Yeşilkent Tesisat – 0532 384 77 07

Yeşilkent Tesisat – 0532 384 77 07Yeşilkent Tesisat – 0532 384 77 07Yeşilkent Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yeşilkent su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yeşilkent su kaçak tespiti, Yeşilkent tıkanıklık açma, Yeşilkent musluk tamiri ve Yeşilkent klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yeşilkent Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yeşilkent tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yeşilkent sifon ya da Yeşilkent gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yeşilkent sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yeşilkent bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yeşilkent Su Kaçak Tespiti
 • Yeşilkent Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yeşilkent Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yeşilkent Taharet Musluğu Tamiri
 • Yeşilkent Klozet Sifonu Tamiri
 • Yeşilkent Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yeşilkent Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yeşilkent Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yeşilkent Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yeşilkent Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yeşilkent Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yeşilkent Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yeşilkent Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yeşilkent Su Deposu Montajı
 • Yeşilkent Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yeşilkent Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYeşilkentk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yeşilkent Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yeşilkent tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yeşilkent Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yeşilkent Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yeşilkent rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yeşilkent Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yeşilkent Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yeşilkent Tesisat

Yeşilkent Tesisat