Süleymaniye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Süleymaniye Tesisat – 0532 384 77 07

Süleymaniye Tesisat – 0532 384 77 07Süleymaniye Tesisat – 0532 384 77 07Süleymaniye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Süleymaniye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Süleymaniye su kaçak tespiti, Süleymaniye tıkanıklık açma, Süleymaniye musluk tamiri ve Süleymaniye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Süleymaniye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Süleymaniye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Süleymaniye sifon ya da Süleymaniye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Süleymaniye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Süleymaniye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Süleymaniye Su Kaçak Tespiti
 • Süleymaniye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Süleymaniye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Süleymaniye Taharet Musluğu Tamiri
 • Süleymaniye Klozet Sifonu Tamiri
 • Süleymaniye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Süleymaniye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Süleymaniye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Süleymaniye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Süleymaniye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Süleymaniye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Süleymaniye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Süleymaniye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Süleymaniye Su Deposu Montajı
 • Süleymaniye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Süleymaniye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSüleymaniyek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Süleymaniye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Süleymaniye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Süleymaniye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Süleymaniye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Süleymaniye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Süleymaniye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Süleymaniye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Süleymaniye Tesisat

Süleymaniye Tesisat