Zafer Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Zafer Tesisat – 0532 384 77 07

Zafer Tesisat – 0532 384 77 07Zafer Tesisat – 0532 384 77 07Zafer Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Zafer su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Zafer su kaçak tespiti, Zafer tıkanıklık açma, Zafer musluk tamiri ve Zafer klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Zafer Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Zafer tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Zafer sifon ya da Zafer gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Zafer sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Zafer bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Zafer Su Kaçak Tespiti
 • Zafer Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Zafer Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Zafer Taharet Musluğu Tamiri
 • Zafer Klozet Sifonu Tamiri
 • Zafer Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Zafer Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Zafer Gömme Rezervuar Tamiri
 • Zafer Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Zafer Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Zafer Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Zafer Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Zafer Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Zafer Su Deposu Montajı
 • Zafer Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Zafer Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seZaferk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Zafer Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Zafer tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Zafer Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Zafer Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Zafer rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Zafer Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Zafer Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Zafer Tesisat

Zafer Tesisat