Güzelyurt Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Güzelyurt Tesisat – 0532 384 77 07

Güzelyurt Tesisat – 0532 384 77 07Güzelyurt Tesisat – 0532 384 77 07Güzelyurt Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Güzelyurt su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Güzelyurt su kaçak tespiti, Güzelyurt tıkanıklık açma, Güzelyurt musluk tamiri ve Güzelyurt klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Güzelyurt Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Güzelyurt tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Güzelyurt sifon ya da Güzelyurt gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Güzelyurt sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Güzelyurt bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Güzelyurt Su Kaçak Tespiti
 • Güzelyurt Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Güzelyurt Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Güzelyurt Taharet Musluğu Tamiri
 • Güzelyurt Klozet Sifonu Tamiri
 • Güzelyurt Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Güzelyurt Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Güzelyurt Gömme Rezervuar Tamiri
 • Güzelyurt Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Güzelyurt Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Güzelyurt Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Güzelyurt Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Güzelyurt Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Güzelyurt Su Deposu Montajı
 • Güzelyurt Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Güzelyurt Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seGüzelyurtk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Güzelyurt Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Güzelyurt tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Güzelyurt Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Güzelyurt Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Güzelyurt rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Güzelyurt Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Güzelyurt Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Güzelyurt Tesisat

Güzelyurt Tesisat