Zuhuratbaba Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bakırköy Su Tesisatçısı  >>  Zuhuratbaba Tesisat – 0532 384 77 07

Zuhuratbaba Tesisat – 0532 384 77 07Zuhuratbaba Tesisat – 0532 384 77 07Zuhuratbaba Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Zuhuratbaba su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Zuhuratbaba su kaçak tespiti, Zuhuratbaba tıkanıklık açma, Zuhuratbaba musluk tamiri ve Zuhuratbaba klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Zuhuratbaba Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Zuhuratbaba tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Zuhuratbaba sifon ya da Zuhuratbaba gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Zuhuratbaba sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmZuhuratbabatedir.

Zuhuratbaba bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Zuhuratbaba Su Kaçak Tespiti
 • Zuhuratbaba Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Zuhuratbaba Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Zuhuratbaba Taharet Musluğu Tamiri
 • Zuhuratbaba Klozet Sifonu Tamiri
 • Zuhuratbaba Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Zuhuratbaba Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Zuhuratbaba Gömme Rezervuar Tamiri
 • Zuhuratbaba Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Zuhuratbaba Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Zuhuratbaba Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Zuhuratbaba Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Zuhuratbaba Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Zuhuratbaba Su Deposu Montajı
 • Zuhuratbaba Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Zuhuratbaba Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Zuhuratbaba Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Zuhuratbaba tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Zuhuratbaba Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Zuhuratbaba Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Zuhuratbaba rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Zuhuratbaba Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Zuhuratbaba Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Zuhuratbaba Tesisat

Zuhuratbaba Tesisat